شخصیت شناسی در کار و زندگی

روانشناسی

شخصیت شناسی در کار و زندگی

تعادل بین زندگی شخصی و کار شما ممکن است ارتباط بیشتری باشخصیت شما داشته باشد تا شغل شما.
 
برخی ازتعاریف مربوط به زمان صرف شده در هر فعالیت است:
 
تعادل کار و زندگی به ظرفیت فردی برای مدیریت صحیح زندگی شخصی و شغلی اشاره دارد.
برخی از آن‌ها به اهداف و اولویت‌های فرد اشاره می‌کنند.
برخی بیشتر به وضعیت روحی و روانی فرد هنگام کار یا خانه اشاره می‌کنند (تعادل بین زندگی و کار یعنی میزان مشارکت فرد در کار شغلی وزندگی خانوادگی)
بنابراین برای برخی از افراد، تعادل کار وزندگی به معنای داشتن یک‌زمان مساوی برای فعالیت‌های شغلی و غیر شغلی است. به این معنی که زمانی که ما در فعالیت‌های غیر شغلی خود هستیم به‌طور کامل افکار خود را از محیط کاری خود دور کنیم و از آن فاصله بگیریم. 
 
البته شرایطی وجود دارد که عدم تعادل بین کار وزندگی به‌طور مستقیم ناشی از شغل شما است
- به‌عنوان‌مثال، اگر شما یک جراح در بخش اورژانس هستید این وظیفه شما هست که همیشه آنلاین باشید و اماده به کار باشید؛ اما وقتی‌که شغل شما جدایی از این دسته از شغل‌ها می‌باشد ناتوانی در دستیابی به تعادل در کار وزندگی شخصی ممکن است نتیجه شخصیت شما باشد. 
 
چگونه شخصیت می تواند بر داشتن  توانایی در ایجاد تعادل بین زندگی و کار تاثیر  گذارد ؟ 
کریستنا نیپرت-انجین جامعه شناس در کتاب خود می گوید دو نوع افراد وجود داشته باشد:
تقسیم کننده‌ها افرادی هستند که قادرند مرزهای مشخصی بین کار وزندگی ترسیم کنند. تفکیک کار وزندگی در بخشهای جداگانه ای از ذهن آنها به اندازه تنفس طبیعی است.
ادغام کنندگان افرادی هستند که برای جدا کردن کار وزندگی تلاش می کنند. آنها به زندگی در محل کار و کار در خانه فکر می کنند و احتمالاً کار می کنند - و در مورد کار نیز در ساعات خالی فکر می کنند.
نداشتن مرز میان کار وزندگی شخصی و فکر کردن در  مورد کار در خانه ممکن است باعث خستگی شما  در دراز مدت و باعث شود تایم محدودی تری با  خانواده بگذرانید و اولویت های زندگی خود را به راحتی کنار بگذارید .
 
فعالیتی پیدا کنید که ذهن شما را از فکر درباره کار دور کند
وقتی سرکار هستیم ، استرس مربوط به کار را تجربه می کنیم. وقتی دیگر این استرس وجود نداشته باشد ، بدن و مغز ما شروع به بهبودی می کند. اما دانشمندان  معتقدند که دور بودن از کار برای بهبودی کامل کافی نیست. شما همچنین باید برای بهبودی از کار ، باید دیگر از کار فکر نکنید.
انجام فعالیت های خارج از کار ، از چیزهای ساده مانند پیاده روی یا خواندن کتاب تا فعالیت های فشرده تر مانند یادگیری زبان یا ورزش - بسیار بیشتر به افراد کمک می کند تا از کار و افکار مربوط به کار جدا شوند.
اما فعالیت خاصی که باعث رهایی و ایجاد مرز میان کار وزندگی شخصی می شود از فردی به فرد دیگر متفاوت است.
برای یافتن فعالیت خود ، ممکن است مجبور شوید چیزهای مختلفی را امتحان کنید تا ببینید چه چیزی مفید است. بعد از کار ، به پیاده روی بروید ، شام بپزید یا به یادگیری مهارتی که به آن علاقه مند هستی هستید بپردازید و ببینید کدام فعالیت ذهن شما را از کار آزاد می کند و باعث می شود بیشتر از استرس کار  فاصله بگیرید. 
از انجام فعالیت هایی باعث یاداوری موضوعات کاری شما می شود ، دوری کنید. 
 ما به لطف لپ تاپ ها و تلفن های همراه همه وقت به موضوعات کار دسترسی داریم. بسیاری از ما برای کارهای شخصی و شغلی و ارتباطات از یک دستگاه استفاده می کنیم - اگرچه شاید نباید هم داشته باشیم - جلوگیری از یادآوری کار در هنگام دوری از کار دشوار است.
آیا تا به حال نگاهی به تلفن خود درست قبل از خواب انداخته اید ، متوجه یک ایمیل خوانده نشده شده اید ، ایمیل گفته شده را خوانده اید و چندین ساعت دیگر را تحت فشار قرار داده و بر روی محتوای آن فکر کرده اید؟  در این صورت ، راهی آسان برای ایجاد تعادل کار وزندگی بهتر برای خود وجود دارد: دست از این کار بردارید.
با استفاده از ابزار boomerang شما می توانید برنامه زمانی ایجاد کنید که  برای زمانی که می خواهید ایمیل دریافت کنید ایجاد کنید. اگر نمی خواهید عصرها و آخر هفته ها بخوانید ایمیل های کاری بخوانید ، فقط برنامه ای در بومرنگ ایجاد کنید که ایمیل شما فقط در ساعات کاری نشان داده شوند.
برای اینکه هنگام استراحت در خانه از  تماس ها و پیامک ها کاری خود دور شوید بهتر است که از ویژگی "مزاحم نشوید " تلفن خود برای تعیین برنامه زمانی که می خواهید همه اعلان های ورودی خاموش شوند استفاده کنید.
همه این موارد احتمال وسوسه شدن برای ورود به کار در حین استراحت در خانه را کاهش می دهد ، اما در نهایت ، بیشتر به تغییر رفتار شما خلاصه می شود. اگر در آخر هفته وسوسه می شوید که  کار خود را چک کنید ، باید از این وسوسه جلوگیری کنید .
با رئیس خود در مورد اهداف شخصی خود صحبت کنید
تیم Google Analytics استراتژی دیگری را توصیه می کند و آن تعیین هدف می باشد. هر کارمندی یک هدف شخصی وحد و مرز هایی دارد. بنابراین بهتر است این مسائل را با رییس خود بازگو کنید سپس یک رییس در نگه داشتن آن کارمند در این راستا تصمیم گیری می کند 
مطالعات دیگر نشان می دهد كه به اشتراک گذاشتن اهداف شخصی با رئیس شما می تواند برای شما و هم برای شرکتی که در آن کار می کنید مفید باشد.
ممکن است ایده به اشتراک گذاشتن اهداف شخصی شما  و تلاش های شما برای رسیدن به تعادل بین کار وزندگی شخصی با رئیستان ، یک مکالمه ناراحت کننده و غیرحرفه ای به نظر برسد ، اما گفتن آن ارزش دارد. 
اگر رییستان کمکی در رسیدن یه اهداف و ایجاد تعادل کاری شما نمی کند ممکن است این نشانه این باشد که فقط شخصیت شما  نیست که عدم تعادل کاری را ایجاد می کند بلکه رئیس شما هم در آن دخیل است و در این مواقع بهتراست که دنبال کار جدیدی بگردید.
در پایان هر روز برای کارهای فردا یک لیست کاری درست کنید
دانیل جی لویتین ، عصب شناس در کتاب خود به نام ذهن سازمان یافته توضیح می دهد که وقتی می خواهیم چیزی را به خاطر بسپاریم ، مغز ما این اطلاعات را در یک حلقه تمرین قرار می دهد که می خواهد آن وظیفه را مرتباً به ما یادآوری کند.
اگر شما وظایف  روز بعد یا هفته اینده خود را یادداشت نکنید این باعث می شود شما بعد از اتمام کار مدام ذهنتان  مشغول یادداوری و مرور کار و وظایف اینده تان باشد و در ایجاد تعادل در کار وزندگی شخصی ضربه بزند .
بنابراین بهتر است که در محل کار خود 15 دقیقه از زمان پایان کاری هر روزتان را به برنامه ریزی برای روز های آینده اختصاص دهید . این کار در سازماندهی ذهن ما نقش خیلی مهمی دارد و باعث می شود حافظه کاری ما بهتر شود
با این کار  می توانید اساساً ذهن خود را خالی کنید قبل از اینکه هر روز  به خانه بروید.
مرکز مهارت اوج پیشنهاد می دهد که برای برنامه ریزی اهداف و کار های خود از برنامه to do  که  ابزاری پر کاربرد برای برنامه ریزی و مدیریت زمان است استفاده کنید. 
دستیابی به تعادل در  کار وزندگی ، زمانی که انجام چنین کاری در ذات  شما نیست
گاهی اوقات ، یک دلیل واضح وجود دارد که چرا به تعادل بین کار وزندگی نرسیده اید. اگر شغل شما نیاز به مسافرت مداوم دارد ، رئیس شما می خواهد که به‌طور منظم اضافه کار کنید ، یا برای تأمین مخارج زندگی مجبور به کار در چندین شغل هستید ، این دلایل آشکار عدم تعادل زندگی کاری شما است.
اما اگر دلایل بالا در مورد شما صدق نمی کرد و شما باز هم تعادل و مرزی بین کار وزندگی شخصی خود نداشتید ، تغییر شغل نمی تواند شما را اصلاح کند در عوض شمت باید تلاش کنید و روی ذهن خود متمرکز شوید تا بتوانید خطوط واضحی بین زندگی کاری وزندگی غیر کاری خود ترسیم کنید.

شخصیت شناسی در کار و زندگی
ثبت امتیاز برای این مقاله
ثبت امتیاز برای این مقاله
نظرات و پیشنهادات نظرات و پیشنهادات

نظری برای این مقاله ثبت نشده است ...