چگونه مهارت های ارتباطی خود را بهبود ببخشیم؟

ارتباط بین فردی

چگونه مهارت های ارتباطی خود را بهبود ببخشیم؟


باتجربه و تمرین می‌توانید مهارت‌های ارتباطی خود را بیاموزید و در آن‌ها پیشرفت کنید. با شناسایی نقاط قوت خود شروع کنید و سپس آن مناطق را تمرین و توسعه دهید.
 
 
• ارتباطات خوب اطراف خود را مشاهده کنید. 
افراد حرفه‌ای، خانواده و دوستانی را که به‌طور مداوم با احترام، همدلی و اعتمادبه‌نفس واضح، با ایده‌ها و اطلاعات ارتباط برقرار می‌کنند، شناسایی کنید.
 روش‌های خاص برقراری ارتباط آن‌ها با دیگران را مشاهده و یادداشت‌برداری کنید. آیا در برخی موارد از لحن خاصی استفاده می‌کنند؟ چه زمانی؟ چگونه آن‌ها اطلاعات پیچیده، ایده‌ها یا دستورالعمل‌ها را توضیح می‌دهند؟ در صورت برقراری ارتباط، از چه نوع احساساتی استفاده می‌کنند؟ ارتباطات آن‌ها چه تأثیری بر دیگران دارد؟


• از یک دوست یا همکار نزدیک انتقاد سازنده بخواهید.
بهتر است نظر یک دوست را برای نوع برقراری ارتباط خود بپرسید.دانستن اینکه شما چگونه ارتباط برقرار می‌کنید دشوار است .فهمیدن نقاط قوت و ضعف خود در این زمینه باعث می‌شود تا برای شما مشخص شودکه باید روی چه چیزی تمرکز کنید.  
 
• ارتقای عادت‌های ارتباطی جدید را تمرین کنید.
 بسیاری از مهارت‌های ارتباطی عاداتی هستند که باگذشت زمان ایجاد کرده‌اید. شما می‌توانید با تمرین عادات جدیدی که شمارا به برقراری ارتباط بهتر تبدیل می‌کند، این مهارت‌ها را بهبود ببخشید. این ممکن است شامل پاسخگویی بیشتر به ارتباطات هنگام ارسال ایمیل یا پیامک، یادآوری به خود برای برقراری ارتباط چشمی، تمرین کردن برای دادن بازخورد مثبت باشد.


• در کارگاه‌ها یا کلاس‌های مهارت‌های ارتباطی شرکت کنید.
 چندین سمینار، کارگاه و کلاس آنلاین و آفلاین وجود دارد که می‌تواند به شما در برقراری ارتباط بهتر کمک کند. این کلاس‌ها ممکن است شامل دستورالعمل‌ها، بازی در نقش، تمارین نوشتاری و بحث های آزاد باشد.
 
• به دنبال فرصت‌های ارتباطی باشید.
 فرصت‌هایی را در شغل و خارج از شغل جستجو کنید که شمارا مجبور به استفاده از مهارت‌های ارتباطی می‌کند. این به شما کمک می‌کند مهارت‌های خوب را همیشه نگه‌دارید و درعین‌حال به شما امکان می‌دهد مهارت‌های جدید را تمرین کنید.

چگونه مهارت های ارتباطی خود را بهبود ببخشیم؟
ثبت امتیاز برای این مقاله
ثبت امتیاز برای این مقاله
نظرات و پیشنهادات نظرات و پیشنهادات
محبوبه

محبوبه اسدی

خوب بود